04 kw. 2021

Zmartwychwstanie Pańskie 2021

0 Komentarzy

ALLELUJA! Chrystus Zmartwychwstał!

Jesteśmy w wyremontowanej katedrze, aby powiedzieć, życie wciąż tu jest. Do tego niezwykłego budynku, który jest dziełem geniuszu ludzkiego przychodzimy w tym Świętym Czasie by kontemplować miłość Boga. W tym czasie gdy świat błądzi w pandemii, która rozsiewa śmierć i nas paraliżuje patrzymy na Krzyż, to znak tego, co Syn Boży wycierpiał przez szyderstwo ludzi, ale też wspaniały znak, który mówi, że Bóg się z nami jednoczy w szczycie naszego cierpienia, że nie jesteśmy sami i, że On jest z nami zawsze. Tak, bądź z nami zawsze, o Panie! Dziś świętujemy Wielkanoc, celebrujemy życie, które jest potężniejsze, niż śmierć. Celebrujemy miłość, która zatriumfowała nad nienawiścią. W tym tak szczególnym momencie powierzamy Bogu tych wszystkich, którzy są ofiarami tej strasznej choroby. Tych, którzy pozostają w żałobie i tych, którzy umarli. Tych, którzy ratują ciała i dusze oraz tych, którzy im służą.

Niech przeżywana próba uczy jeszcze bardziej wzajemnej miłości na wzór miłości Chrystusa. Prosimy o Boże błogosławieństwo dla miasta i całego świata.

W tej katedrze i z tej katedry, Boże, który zapragnąłeś zbawienia wszystkich ludzi, zechciej pobłogosławić ten świat, zechciej mu okazać ogrom Twej życzliwości, która go poprzedza i mu towarzyszy. Ty, o Panie, spod tego krzyża, który góruje nad tą katedrą, zechciej pobłogosławić cały świat, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

[do góry]
O autorze