23 maj 2014

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

0 Komentarzy

Mszą św. pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Lityńskiego rozpoczęły się Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Katedralna świątynia zgromadziła władze i przedstawicieli zawodowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z całego województwa. Nawy katedry wypełniły się pocztami sztandarowymi poszczególnych oddziałów straży. Podczas Eucharystii muzycznie posługiwała strażacka orkiestra dęta z Grodziska Wielkopolskiego.

W homilii bp Tadeusz wyraził wdzięczność strażakom za ich trud i poświęcenie. Ukazywał wartość świętowania. Że nie jest ono ucieczką od rzeczywistości, ale ma tę rzeczywistość uczynić lepszą. Świętowanie usuwa rozdrażnienia codzienności, sprawia, że odkłada się na bok sytuacje trudne, konfliktowe. Dzięki niemu tworzą się więzi we wspólnocie, wzrasta zaufanie a wspólnota zawodowa staje się na wzór rodziny. Świętowanie jest też przede wszystkim okazją do dziękczynienia Bogu – mówił biskup.

Po Mszy św. nastąpił przejazd na ul . Wyszyńskiego gdzie miało miejsce poświęcenie i oddanie do użytku nowego budynku Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. Później na placu odznaczono i uhonorowano najbardziej zasłużonych strażaków.

DzienStrazaka201405232 DzienStrazaka201405231

[do góry]
O autorze