Wniebowstąpienie Pańskie – 17 maja 2026 r.
Bycie świadkiem Chrystusa nie zawsze oznacza wielkie słowa czy wyjątkowe czyny. Często chodzi o codzienną wierność: uczciwość, przebaczenie, modlitwę, obronę prawdy, życie według sumienia. Świadkiem jest ten, kto swoim życiem pokazuje, że naprawdę wierzy Ewangelii.- Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Św. Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
- O godz. 19.00, zapraszamy dziś na charytatywny koncert „Pomoc dla Libanu” w wykonaniu Chóru Exultate pod dyrekcją s. Agnieszki Rutkowskiej ZSJM, podczas którego będziemy również mieli możliwość usłyszenia mezzosopranu Moniki Sagan oraz akompaniującego jej Wojciecha Pieczyńskiego. Wydarzenie ma na celu wsparcie – dotkniętych działaniami wojennymi – mieszkańców Libanu.
- Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu a czcicieli Matki Najświętszej zachęcamy do modlitwy podczas nabożeństw majowych sprawowanych o godz. 17.30. Warto zapytać siebie, jak troszczymy się o „życie Boże w nas” – na co tak mocny akcent kładł sługa Boży bp Wilhelm Pluta. W zabieganym świecie nie możemy zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.
- Spotkanie formacyjne dla starszej młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w salce katechetycznej domu parafialnego.
- W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego do przeżywania której przygotowujemy się m.in. przez nowennę, odmawianą podczas nabożeństw majowych. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę, o godz. 18.00. Od godz. 19.30 zaplanowane jest w naszej katedrze – animowane przez Zespół Adoramus Christi – modlitewne czuwanie połączone z uwielbieniem, konferencją i Mszą św., na które serdecznie zapraszamy.
- Za tydzień – po zakończeniu Mszy św. – będziemy mieli możliwość nabycia domowych wypieków przygotowanych przez harcerki z 7 Gorzowskiej Drużyny Wędrowniczek „Laniakea” ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. To forma pozyskania przez nich dodatkowych środków na organizację w sierpniu obozu wędrownego w górach.
- Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę, w dniach 23-24 maja. Wyjazd autokarem sprzed Białego Kościółka w sobotę o godz. 6.00 powrót w niedzielę w godzinach wieczornych. Zapisy w Biurze Radio Maryja w dni powszednie od 16.00 do 18.00. Dla młodzieży szkolnej i studiującej przejazd i nocleg są nieodpłatne.
- Parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski organizuje wyjazd na 30. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wyjazd zaplanowano w sobotę – 6 czerwca – o godz. 10.00. Zainteresowanych wyjazdem odsyłamy do ks. Rafała, z którym można skontaktować się dzwoniąc na numer telefoniczny 606 127 484.
- Już za dwa tygodnie, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy ulicami naszego miasta w tradycyjnej procesji eucharystycznej. Płatki kwiatów – jak zawsze – prosimy składać w katedrze w koszu obok zakrystii.
- Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.


