VI Niedziela Wielkanocy – 10 maja 2026 r.

Spróbujmy dziś spojrzeć bardzo konkretnie na swoje życie. Jak wygląda moje słuchanie słowa Bożego? „Kto Mnie miłuje, będzie zachowywał moje słowo”. To jest bardzo konkretne. To jest droga do szczęścia. Bo tylko życie według słowa Boga prowadzi do życia wiecznego. Dlatego dziś nie chodzi tylko o decyzję jednego dnia. Chodzi o codzienny wybór: komu wierzę bardziej – Bogu czy światu. A zdanie, które warto zapamiętać, jest proste: wiara, która nie zmienia życia, jest tylko słowem – a nie spotkaniem z Jezusem.
  1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
  2. Dziś – podczas Mszy św. o godz. 10.30 – ma miejsce w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Od jutra do piątku włącznie dzieci przeżywać będą swój „biały tydzień” uczestnicząc w strojach komunijnych w nabożeństwie majowym o godz. 17.30 a następnie we Mszy św. W sobotę dzieci wyjadą na pielgrzymkę dziękczynną do Rokitna. Msza św. rocznicowa – dla dzieci, które do I Komunii św. przystąpiły przed rokiem – będzie miała miejsce dziś o godz. 12.00. Dzieci I Komunijne oraz obchodzące rocznicę, ich rodziców, najbliższych zawierzmy Matce Bożej.
  3. 3 maja, w 86. roku życia, 62. roku kapłaństwa i 40. roku biskupstwa, odszedł do Domu Ojca abp Józef Michalik – pasterz naszej diecezji w latach 1986-1993. Jutro o godz. 18.00 zapraszamy do naszej katedry na Mszę św. żałobną w jego intencji, której przewodniczył będzie bp Adrian Put.
  4. W związku z liturgicznym wspomnieniem Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do włączenia się w 30. – jubileuszową Modlitwę za Miasto, która będzie miała miejsce w najbliższą środę – 13 maja. Rozpocznie się ona w Białym Kościele o godz. 19.00, skąd udamy się w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej do katedry. O godz. 19.45 będzie miało miejsce zawierzenie naszego miasta NMP z Fatimy i następnie – pod przewodnictwem bpa Adriana Puta – sprawowana będzie Eucharystia w intencji naszego miasta. Apel Maryjny zakończy nasze modlitewne zatrzymanie.
  5. W czwartek, 14 maja, zapraszamy kandydatów do bierzmowania z młodszej grupy na Mszę św. o godz. 18.00, która jest obowiązkowym elementem przygotowania do sakramentu. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjne. Prosimy młodzież, aby po Mszy św. zgłosiła się do zakrystii.
  6. W czwartek spotkanie wspólnoty Wiara i Światło o godz. 16.30 w salce na plebani.
  7. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży i dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, którzy w poniedziałek, 1 czerwca, podczas Mszy św. sprawowanej w naszej katedrze o godz. 18.00 przyjmą ten sakrament z rąk bpa Adriana Puta.
  8. W sobotę Diecezjalna Grupa o. Pio zaprasza na wieczór fatimski, który rozpocznie się nabożeństwem majowym o godz. 17.30, następnie Msza św. i po Mszy św. modlitwa zawierzenia o nawrócenie grzeszników.
  9. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  10. Za tydzień również, o godz. 19.00, zapraszamy na charytatywny koncert „Pomoc dla Libanu” w wykonaniu Chóru Exultate pod dyrekcją s. Agnieszki Rutkowskiej ZSJM, podczas którego będziemy również mieli możliwość usłyszenia mezzosopranu Moniki Sagan oraz akompaniującego jej Wojciecha Pieczyńskiego. Wydarzenie ma na celu wsparcie – dotkniętych działaniami wojennymi – mieszkańców Libanu.
  11. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie o godz. 17.30. Włączmy się w te modlitewne uwielbienia Matki naszego Pana i naszej.
  12. Gorzowski Klub Kolekcjonerów zaprasza dziś – w godz. od 8.00 do 13.00 – na Giełdę Kolekcjonerów do Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Hawelańskiej. Udział w giełdzie to piękny sposób na pielęgnowanie tradycji historycznej i ocalenie od zapomnienia śladów przeszłości. To spotkanie pasjonatów, dla których historia żyje w detalach – przedmiotach, które przetrwały próbę czasu. W ramach giełdy odbędzie się również wystawa „Pamiątki Stilonu” w 75. rocznicę rozpoczęcia działalności zakładu.
  13. W par. pw. Chrystusa Króla przy ul. Woskowej, dziś – Mszą św. o godz. 18.00 – rozpocznie się kurs przedmałżeński. Nauki będą miały miejsce od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00.
  14. Parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski organizuje wyjazd na 30. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wyjazd zaplanowano w sobotę – 6 czerwca – o godz. 10.00. Zainteresowanych wyjazdem odsyłamy do ks. Rafała, z którym można skontaktować się dzwoniąc na numer telefoniczny 606 127 484.
  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.