20 lip 2015

Dać fundament duchowy

0 Komentarzy

17 lipca 2015 r. odbyło się już po raz kolejny święto policji. Obchody święta rozpoczęła Msza święta w katedrze gorzowskiej pod przewodnictwem biskupa Pawła Sochy.

Omawiając w homilii ważne cechy policjanta biskup mówił: Chodzi o to, by w dobie postępu i profesjonalizacji działań policjantów dać im ważny fundament duchowy. Na nim może się zasadzać tak ważna cecha jaką jest samodyscyplina. Samodyscyplina to karność i samoopanowanie siebie. Jest punktem wyjścia do moralnego postępowania. Bez tego opanowania siebie nie można być odpowiedzialnym, odważnym, lojalnym czy sprawiedliwym. Ważna jest stała kontrola nad swoimi myślami, działaniem, pragnieniami. Konieczna jest zdolność do przezwyciężania swoich słabości: lenistwo, łakomstwo, chciwość, pragnienie sławy, pycha, żądza władzy. Opanowanie tych słabości kwalifikuje człowieka do tego, że będzie on obiektywnie osądzał i działał zgodnie z prawem.

Po Mszy świętej na placu przed katedrą odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń dla najbardziej zasłużonych policjantów przy udziale władz miasta i przedstawicieli władz państwowych.

[do góry]
O autorze