27 mar 2021

Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uroczystości religijnych Wielkanoc 2021

0 Komentarzy

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników zgromadzeń religijnych, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni i respektowanie zasad higieny w obiektach sakralnych podczas uroczystości religijnych w czasie Wielkanocy.

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w celebracjach, przewodniczący Episkopatu poprosił, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje medialne. „Wprawdzie biskupi udzielili dyspensy od obowiązku udziału we Mszy św., jednakże trzeba pamiętać, że transmisje nigdy nie zastąpią pełnego uczestnictwa w Eucharystii i przyjmowania sakramentów” – napisał.

„Pozostawienie otwartych kościołów jest rzeczą niezwykle ważną, bo człowiek jest nie tylko ciałem, ale także duszą, a modlitwa – zwłaszcza w momentach doświadczeń i trudów – jest naszym umocnieniem na drodze do zbawienia” – podkreślił przewodniczący Episkopatu w Apelu.

Apel o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uroczystości religijnych Wielkanoc 2021

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny ze względu na epidemię będzie miało w tym roku charakter liturgii domowej według wzoru, który znajduje się do pobrania poniżej. W Wielką Sobotę o godz. 11.00 Bp Tadeusz Lityński pobłogosławi pokarmy z katedry gorzowskiej. Wydarzenie będzie transmitowane przez TVP 3 Gorzów Wlkp.

Wielki Tydzień – Błogosławieństwo stołu

[do góry]
O autorze